Foonka

FOONKA

Wszystko zaczęło się od tęsknoty za latem i nocami spędzonymi pod gołym niebem, gdy projektanci z polskiego studia projektowego Dizeno wpadli na pomysł stworzenia pościeli imitującej stóg siana. Tak właśnie powstała pościel z kolekcji Hayka®, która w roku 2013 po raz pierwszy pojawiła się na wystawie konkursowej Design Open Space podczas Wroclove Design Festival. Odbiór produktu był tak pozytywny, że projektanci postanowili wprowadzić pościel na rynek.

W ten sposób pojawiła się firma FOONKA, która w swojej ofercie posiada naturalnie inspirujące produkty wyposażenia wnętrz: pościel, poduszki wypełnione łuską gryki, tekstylia na stół, poduszki dekoracyjne. Całość produkcji odbywa się w Polsce, z najwyższej jakości lokalnych tkanin.

 

Głównym założeniem marki było to, aby produkty były 100% polskie, od projektu, przez tkaninę i druk, na opakowaniu kończąc. Po długich tygodniach poszukiwań udało się opracować proces produkcji w taki sposób, żeby w finalnym produkcie można było wyraźnie zaznaczyć “designed and made in Poland”. Pościel wykonana jest ze 100% bawełny o satynowym splocie. Zarówno tkanina, jak i druk posiadają Certyfikat OEKO-TEX Standard 100.

Galeria zdjęć