Menu
Lista wpisów
Lista wpisów

Gdzie kupić materac? Za i przeciw zakupom stacjonarnie i online.

23.02.2023
#PORADY

Materac jest ważnym elementem w każdej sypialni. Odpowiada nie tylko za komfort snu, ale przede wszystkim zdrowie jego użytkowników. Gdzie kupić materac, który spełni wszystkie oczekiwania? Czy można wybrać idealny produkt przez Internet? Oto wady i zalety kupowania stacjonarnego i online.

Gdzie kupić dobry materac, czyli o zakupach stacjonarnych

Zakupy materaca w sklepie stacjonarnym kojarzą nam się z dostępnością artykułów od ręki i namacalnym wyborem asortymentu. Należy jednak pamiętać, że dostępność produktów od ręki jest zwykle ograniczona i zdarza się, że na wybrany materac będziemy musieli poczekać, nawet jeśli zdecydujemy się odwiedzić salon producenta lub dystrybutora. Dlaczego?  

Surowe warunki magazynów, szczególnie w połączeniu z wilgocią i niskimi temperaturami mogą spowodować uszkodzenia materaców, zwłaszcza jeśli nie były one we właściwy sposób zabezpieczone. W ich wnętrzu pojawić się może pleśń, grzyb czy rozwijać się mogą bakterie. Klient, kupując taki produkt, nie będzie tego nawet świadomy, ponieważ wszystko ma miejsce w jego wnętrzu.  

Materac Friday
Materac Friday - dostępny w sieci stacjonarnej Selene oraz w e-sklepie

Dlatego firmy często nie zamawiają asortymentu na zapas, szczególnie jeśli posiada on większe gabaryty, a same zamówienia realizuje na bieżąco, czyli w zależności od zapotrzebowania klientów. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że otrzymany produkt spełni ich oczekiwania.  

Zaletą kupowania materaca stacjonarnie jest niewątpliwie możliwość sprawdzenia i przetestowania asortymentu, który dostępny jest na ekspozycji. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak materac zachowuje się pod wpływem ciężaru. Jest to więc dobry pomysł dla wszystkich tych, którzy nie lubią kupowania produktów bez ich wcześniejszego sprawdzenia.  

Czy w takim razie sklep stacjonarny to miejsce, gdzie najlepiej kupić materac? Kolejną zaletą jest możliwość rozmowy ze sprzedawcą. Specjalista właściwie doradzi i podpowie, który materac będzie dla nas najlepszy. Dzięki temu możemy uzyskać wiele informacji na temat produktu z pierwszej ręki.  

Kupując materac stacjonarnie, otrzymasz wskazówki dotyczące użytkowania produktu oraz jego pielęgnacji. Dodatkowo, dzięki obsłudze posprzedażowej, nie powinno być problemu z ewentualnymi reklamacjami czy uzyskaniem pomocy w razie wystąpienia problemów.  

Gdzie kupić materac do łóżka? Mały czy duży sklep? Duży wybór jest atrakcyjny, dlatego tak wielu z nas ceni sobie zakupy w sklepach, których asortyment jest niezwykle szeroki. Atrakcyjna wydaje się możliwość przetestowania materaca na miejscu.   Mniejsze sklepy, które posiadają z reguły węższy asortyment, mają wyższe ceny niż ich sieciówkowe odpowiedniki, jednak jakość posiadanych materaców też jest wyższa. W sklepach takich pracują również osoby, które o materacach wiedzą wszystko i są w stanie odpowiednio pokierować kupującego.

Gdzie kupić dobry materac online?

Zakup materaca online to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę i szybkość zakupów. W sieci można znaleźć również wiele przydatnych informacji, które odpowiadają na pytania pojawiające się podczas wyboru materaca do łóżka. Cały proces zakupowy trwa o wiele szybciej niż w sklepie stacjonarnym, a do tego, żeby go dokonać, nie trzeba wychodzić nawet z domu.   

Sklepy internetowe posiadają atrakcyjny asortyment i konkurencyjne ceny. Do tego na swoich stronach często prowadzą blogi, które są prawdziwą skarbnicą wiedzy. Można więc spokojnie skorzystać z zawartych w nich wskazówek.  

Przeciwnicy zakupów online wskazują na fakt, że kupując materac w Internecie, nie ma możliwości fizycznego go przetestowania i sprawdzenia, co w przypadku takiego produktu jest niezwykle ważne. Warto pamiętać, że zakupy zawsze można podzielić na dwa etapy. Materac można sprawdzić w sklepie stacjonarnym, natomiast sam jego zakup sfinalizować online.

Materac Tempur Pro

Materac Tempur Pro - dostępny w Selene Materace stacjonarnie i online

Gdzie kupić materac, czyli porównanie zakupów stacjonarnych i online

Zarówno zakupy stacjonarne, jak i te internetowe mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Poniżej zebraliśmy wady i zalety każdego z tych rozwiązań w formie wygodnej tabeli.    

  Zakupy online Zakupy stacjonarne
 Zalety  
 • Oszczędność czasu
 • Szeroki wybór
 • Możliwość zakupu z dowolnego miejsca
 • Możliwość dostawy w dowolne miejsce
 • Pomoc sprzedawcy - specjalisty
 • Możliwość przetestowania na miejscu
 • Dostępność wybranego asortymentu od ręki
 • Fachowe doradztwo
 • Obsługa posprzedażowa
   Wady  
 • Nie można sprawdzić i przetestować wybranego materaca 
 • Rozmowa ze specjalistą tylko telefonicznie lub na czacie
 • Strata czasu na dojazd
 • Ryzyko, że wybrany materac nie będzie dostępny od ręki
 • Ograniczony asortyment na ekspozycji

 

 Jak widać, każde z rozwiązań ma wady i zalety. Co więcej, to co dla niektórych będzie ogromną wadą, dla innych może okazać się zaletą. Warto więc nie kierować się opiniami i sugestiami innych, ale działać według własnego uznania. Wszyscy ci, którzy preferują zakupy osobiste, powinny udać się do sklepów stacjonarnych, natomiast miłośnicy rozwiązań online powinni wybrać zamówienia realizowane właśnie tą drogą. A Ty, którą formę preferujesz? Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakupy stacjonarne, czy online, w sklepie Selene zawsze możesz liczyć na fachowe doradztwo i szybką realizację zamówienia.

 

Przeczytaj również:

Nowości na blogu
Aktualności
Aktualności
image
Do 21.04.2024 możecie zakupić wszystkie koce, pledy i narzuty z rabatem 15%. Zbliża się majówka - to dobry moment na ...
image
Do końca kwietnia poduszkę Tempur ONE możecie mieć aż 25% taniej - zarówno tę w standardowym, jak i w chłodzącym pokr...
image
Marka MyAlpaca zakochała się w alpakach i ich cudownej, magicznej wełnie od pierwszego wejrzenia. Wełna alpaki jest w...
Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki