Menu
Lista wpisów
Lista wpisów

Jak wybrać idealny materac? Porady doradcy ds. snu

07.12.2020
#PORADY

Jak wybrać idealny materac?

Bardzo często spotykam klientów, którzy szukają twardego materaca, bo ich zdaniem taki jest najzdrowszy. Niestety to przekonanie zostało ukorzenione w przeświadczeniu wielu z nas dawno temu i uparcie szukamy najtwardszego materaca na świecie.

Czy twardy jest naprawdę lepszy?

Jednak coraz więcej z nas jest otwartych na prezentację innych typów materacy. Bardzo często klient, który już od wejścia informuje, że szuka "twardziela" wychodzi z materacem średnio twardym lub średnio miękkim. Ważne, aby klient położył się i przetestował przynajmniej kilka modeli. Dostaję wiele zapytań: "Jaki materac jest najlepszy?", moja odpowiedź wtedy brzmi: "nie ma lepszych czy gorszych materacy, każdy jest inny". Powinniśmy zdać sobie sprawę, że to co pasuje np. mojej mamie niekoniecznie będzie pasowało mi. Każdy z nas ma inną budowę ciała, inną wagę, często różne schorzenia kręgosłupa lub problemy z krążeniem. Materac dobieramy indywidualnie dla danej osoby. Doradzimy na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego materaca, łóżka czy stelaża.

Materac Selene Duet

Materac Selene Duet kupisz w naszym e-sklepie

 

Mamy również w ofercie kołdry, poduszki, prześcieradła, piękną pościel i wiele innych potrzebnych do pełnego urządzenia sypialni produktów. Warto przyjść do salonu Selene Materace, poświęcić troszkę więcej czasu na właściwe dobranie materaca i być zadowolonym na długie lata. 

Materac hybrydowy - co to takiego?

Opiszę jeden z nich, by przybliżyć Wam choć troszeczkę na co zwracać uwagę wybierając materac. Dla osób lubiących tradycyjne sprężynowe materace polecam hybrydowy materac Selene Duet zaprojektowany, przetestowany i wyprodukowany w Polsce. W odczuciu jest średnio twardy, gwarantuje nam komfort i jednocześnie stabilne podparcie. Wzmacniane boki materaca nie zapadają się przy siadaniu na jego brzegu. Materac w górnej części ma aż trzy warstwy pianek, każda po 3 cm, dzięki czemu np. doskonale redukują nacisk, dopasowują  się podpierając indywidualnie nasze ciało. Pod nimi wbudowana jest warstwa sprężyn kieszeniowych, które zapewniają stabilne podparcie i lepszą wentylację. Materac jest wysoki i łatwiej z niego wstać, co również jest jego ogromną zaletą. Pokrowiec jest wykonany z tekstyliów wolnych od substancji szkodliwych, jest przyjemny w dotyku i ma właściwości antyalergiczne. Dodatkowo ma wszyty w górnej części pas klimatyzujący, dzięki czemu materac może swobodnie przepuszczać powietrze, tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Pokrowiec łatwo zdjąć i wyprać.

Budowa materaca Selene Duet

Na obrazku przekrój Materaca Selene Duet

 

Jak ochronić mój idealny materac?

Przy zakupie materaca warto zaopatrzyć się od razu w ochraniacz na materac, pozwoli nam to utrzymać dłużej higienę i nie trzeba będzie prać pokrowca. Mamy różne rodzaje ochraniaczy w ofercie są standardowe bawełniane lub wodoodporne np. wodoodporny Ochraniacz materaca TEMPUR-FIT, idealna ochrona i do tego dwa w jednym, może służyć zarówno jako ochraniacz jak i prześcieradło. Występuje dodatkowo w dwóch wysokościach na niższe i wyższe materace. Warto pomyśleć o zmianie materaca jeśli nasz stary materac jest użytkowany ponad 6-7 lat w przypadku przeciętnych materacy. Materace Selene mają w większości gwarancję na 10 lat, ale z relacji klientów wiemy, że spokojnie wytrzymują dłużej niż przewiduje gwarancja. Zdrowy sen na dopasowanym i  komfortowym materacu to bardzo ważna sprawa w naszym życiu, więc trzeba się o siebie zatroszczyć i zadbać o zdrowie.

Dłonie nakładające ochraniacz

Ochraniacz materaca Tempur Fit - również do kupienia w sklepie Selene

 

Pozdrawiam i zapraszam,

Magda, Doradca ds. Snu z Selene Materace w Domotece, ul. Malborska 41, Warszawa

Przeczytaj również:

Nowości na blogu
Aktualności
Aktualności
image
Pod koniec maja, jak co roku, w fabryce Fey w Chojnicach, produkującej nasze materace, trwać będzie inwentaryzacja. W...
image
Chcesz się dobrze wyspać, ale to nienajlepszy moment dla Twojego portfela na większy wydatek? Skorzystaj z prawdziwyc...
image
Nasze materace o statusie medycznym - Monday, Friday, Sunday - tylko teraz możecie mieć aż o 25% taniej! Ich cena zaw...
Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki