Lista wpisów
Lista wpisów

JAKI STELAŻ DO ŁÓŻKA WYBRAĆ? - PRAKTYCZNE PORADY

16.12.2020
Autor: Selene
#STELAŻ
#WYBÓR STELAŻA

JAKI STELAŻ DO ŁÓŻKA WYBRAĆ? - PRAKTYCZNE PORADY

Decydując się na zakup nowego materaca, nie możemy zapomnieć również o jego podstawie, którą stanowi stelaż. Jest on drugim najważniejszym elementem łóżka. O czym i ja się przekonałam.

Dlaczego odpowiedni stelaż do łóżka jest tak istotny?

Często klient myśli, że solidna rama łóżka i porządny materac wystarczy. Jednak nie możemy zapomnieć o tym, iż nie każdy materac pasuje do każdego stelaża. Różnią się one bowiem:

-ilością listew

-wysokością

-konstrukcją

-funkcjami

-materiałem z jakiego są wykonane

-oraz oczywiście ceną

Kilka lat temu, zanim zdobyłam wiedzę o tym jak ważny jest stelaż, sama padłam „ofiarą” i tak oto skusiłam się na tani zestaw łóżka ze stelażem.

Najczęściej spotykanym stelażem w komplecie z łóżkiem, jest stelaż prosty tzn. zbudowany z prostych listew, rzadko rozsianych oraz połączonych taśmą. I w tym zestawie właśnie taki był. Już rozwijając ten stelaż doznałam małego szoku, gdy się okazało, że jedna z listew jest wygięta jak narta. W momencie gdy położyłam  materac na ten stelaż owa listwa pękła. W niedługim czasie materac uległ deformacji, co było widoczne również gołym okiem. Wspomnę tylko, że był to materac kieszonkowy. Okazało się, że za szerokie przerwy między listwami mogą powodować deformację sprężyn. Ważna jest również elastyczność listew, której w tym modelu nie było, a to sprawiało, że materac wydawał się inny niż przy testowaniu go w sklepie.

Dobór stelaża do wagi ciała – czy to ma znaczenie?

Dodam też, że materac mam w rozmiarze 160x200 i w tym przypadku stelaż był też w takim rozmiarze. Waga mojego męża jest większa od mojej, a to również miało wpływ na żywotność stelaża. W przypadku znacznej różnicy wagi polecany jest zakup dwóch stelaży. Przecież 1/3 naszego życia śpimy i stelaż musi utrzymać wagę naszego ciała i materaca.

I to jest kolejny punkt, który prowadzi nas do odpowiednio dobranego stelaża. Waga człowieka ma również znaczenie.

Na jaki stelaż się zdecydowałam?

Nie zapominajmy jednak o tym co najważniejsze, czyli o zdrowiu. Nie rzadko przecież cierpimy na różne schorzenia kręgosłupa. Spowodowane wiekiem lub rodzajem pracy jaką wykonujemy. Problemy z krążeniem to również częsta dolegliwość z jaką się borykamy. Na te wszystkie dolegliwości proponuję stelaż o nazwie KONSUL PLUS.

Model ten posiada:

- 28 poprzecznych listew z drewna klejonego warstwowo,

- listwy umieszczone są w kauczukowych uchwytach,

- w części środkowej możliwość regulacji twardości,

- w części barkowej są listwy o zwiększonej elastyczności,

- pas środkowy dla optymalnego rozkładu ciężaru,

- za pomocą pilota: możliwość płynnej regulacji wysokości podgłówka i podnóżka, z jednoczesną regulacją podparcia karku,

- możliwość zastosowania pilota bezprzewodowego,

- wysokość stelaża: ok.6cm.

Stelaż z regulacją czy bez? 

Stelaż ten doskonale nadaje się również dla osób, które tak jak ja kochają czytać w łóżku. Zamiast podkładać pod plecy stertę poduszek, wystarczy magiczny przycisk pilota by cieszyć się nową lekturą. Gdy jestem zmęczona po całym dniu pracy, to mogę podnieść nieco dół stelaża do góry. Wówczas moje nogi najlepiej odpoczywają.

Renata, Doradca ds. Snu z salonu Selene Materace z Gorzowa Wielkopolskiego