Menu
Lista wpisów
Lista wpisów

Czym różni się łóżko tapicerowane od kontynentalnego?

18.01.2024
#PORADY

To właśnie tego rodzaju meble najczęściej goszczą w ostatnich latach w europejskich, nowocześnie urządzonych sypialniach. Zarówno łóżka tapicerowane, jak i kontynentalne mają swoich zagorzałych zwolenników, którzy zwracają uwagę na ich wysoki komfort, elegancki wygląd oraz funkcjonalność. Nie brakuje jednak osób mających problemy ze wskazaniem najważniejszych różnic pomiędzy wspomnianymi typami. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się napisać niniejszy poradnik – w przystępny sposób przybliżamy w nim charakterystykę obu tych wariantów. Mamy nadzieję, że zaprezentowane informacje pomogą Ci dokonać właściwego wyboru!
 

Łóżko tapicerowane a kontynentalne – czym właściwie się różnią?

Ten ostatni mebel charakteryzuje się bardzo specyficzną budową. Łóżka kontynentalne jeszcze do niedawna kojarzone były wyłącznie z apartamentami w luksusowych hotelach, ale obecnie są często spotykane w prywatnych sypialniach. W odróżnieniu od tradycyjnych produktów nie posiadają drewnianego stelaża, na którym umieszczony jest materac. Rozpoznamy je natomiast po trójwarstwowej konstrukcji, przez co ten typ łóżka jest zwykle dużo wyższy w porównaniu do modeli tapicerowanych.

Pierwszą warstwę stanowi skrzynia z trwałymi i odpornymi na obciążenia sprężynami bonelowymi, a dopiero drugą jest właściwy materac: kieszeniowy, lateksowy bądź wykonany z elastycznej pianki. Zwieńczeniem jest topper, który cechuje się niższą grubością w zestawieniu z wcześniej wymienionymi warstwami. Zwykle jest on łatwy do utrzymania w czystości i dobrze dopasowuje się do ciała właściciela. Podporą mebla są solidne, nogi wykonane z drewna lub innego materiału.

 

 

 

Łóżko kontynentalne Intense 3000

Łóżko kontynentalne Intense 3000
 

Jakie zalety mają łóżka tapicerowane?

Takie modele można z kolei łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb domowników, by zapewnić sobie optymalny komfort snu. Nie jesteśmy ograniczeni materacami dostępnymi tylko u producenta łóżka, ale możemy wybrać dowolny, najlepiej dostosowany do swoich potrzeb..

Faktem jest również, że takie meble bez trudu można wkomponować do właściwie dowolnej aranżacji sypialni – producenci, w tym oczywiście firma Selene, zapewniają szeroką gamę tkanin obiciowych w różnorodnych wariantach kolorystycznych. Funkcjonalność łóżek tapicerowanych można zwiększyć, zamawiając pasujące wyposażenie opcjonalne – eleganckie nóżki oraz pojemnik na pościel. Zaletą tych mebli jest jednak przede wszystkim wspaniały design, przez co stanowią centralny element pomieszczenia i nadają mu przytulnego charakteru.
Łóżko tapicerowane Selene Genewa

 

Łóżko tapicerowane Selene Genewa - ŁÓŻKO GENEWA - Sklep internetowy Selene

 

Na który z tych rodzajów się zdecydować?

Wybór może okazać się twardym orzechem do zgryzienia, ponieważ zarówno modele kontynentalne, jak i obite tkaniną mają swoje unikalne zalety. Jeżeli zależy nam jednak głównie na komforcie snu i stawiamy nacisk na materac, to lepiej zamówić dopasowane do własnych preferencji łóżko tapicerowane. Wyższe produkty o trójwarstwowej konstrukcji zalecane są natomiast choćby seniorom, gdyż osobom starszym łatwiej się z nich wstaje. Łóżka kontynentalne są również uważane za bardziej eleganckie i zazwyczaj są droższe, bo kupujemy komplet wraz z materacami.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze łóżka tapicerowanego z materacem klasy premium, specjaliści Selene pozostają do Twojej dyspozycji. Chętnie dobierzemy dla Ciebie produkt pasujący do Twojej wymarzonej aranżacji – zadzwoń i dowiedz się więcej o naszej ofercie!

 

Nowości na blogu
Aktualności
Aktualności
image
Od 4 do 10 marca 2024 trwa u nas promocja -15% na Domowe SPA, koce i narzuty. To zdecydowanie świetna okazja, aby spr...
image
Przez cały marzec macie okazję zakupić wszystkie materace Sealy z doskonałym rabatem 20%, obejmującym wszystkie model...
image
Kolekcja Premium, to komfort i wygoda, które zostały stworzone z wiedzy, doświadczenia i pasji do zdrowego snu. Mater...
Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki