Menu
Lista wpisów
Lista wpisów

Jak pościelić łóżko? Pościel łóżko pięknie jak w hotelu.

08.02.2023
#PORADY

Ścielenie łóżka znacząco wpływa na estetykę pomieszczenia i wystrój sypialni. Od stosowanej techniki zależy to, czy pokój będzie wyglądać elegancko i schludnie. Czy wiesz, że istnieje kilka sposobów efektywnego ścielenia łóżka? Chcesz poznać możliwe metody, dopasować je do dziecięcego pokoju, łóżka jednoosobowego lub ścielenia z dwoma kołdrami? Zapraszamy do lektury!

Ścielenie łóżka, czyli komfort, porządek i elegancja na wyciągnięcie ręki

Ścielenie łóżka jest korzystne — wracając do domu, można odpocząć w uporządkowanej przestrzeni. W ten sposób dba się także o pościel i unika zagnieceń. W małych mieszkaniach zyskuje się dodatkowe miejsce do komfortowego spędzania czasu w ciągu dnia. Jeśli zastanawiasz się, jak ładnie pościelić łóżko, zastosuj dekoracyjne poduszki lub pled o ciekawym wzorze. Warto także poznać zasady ścielenia łóżka w hotelu, aby nadać pomieszczeniu elegancji i przytulności.

oferta pościeli

Jak pościelić łóżko? Ogólne zasady do sypialni

Pierwszym aspektem jest to, jak pościelić łóżko jednoosobowe. Pościel dla jednej osoby zazwyczaj ma od 80 do 100 na 200 cm. Rozmiar należy dobrać do wzrostu oraz masy ciała osoby, która będzie z niej korzystać. Rozłóż kołdrę na płasko na materacu, a poduszkę połóż przy wezgłowiu. Jak pościelić łóżko z dwiema kołdrami? Ułóż poduszki i kołdry symetrycznie po obu stronach łóżka, składając je na pół, lub połóż jedną kołdrę na drugiej na płasko. Całość możesz przykryć ozdobnym pledem lub narzutą.

Kolorowe akcenty, czyli jak pościelić łóżko dziecka?

Trudno oczekiwać od dziecka stałego utrzymania porządku. Ścielenie łóżka jak w hotelu może być co najwyżej marzeniem rodziców. Jak więc pościelić łóżko dziecka? Materac wystarczy zakryć narzutą lub pledem, a na wierzch położyć maskotki i ozdobne poduszki. W pokoju dziecięcym możemy zaszaleć z dodatkami, z tego względu postawmy na jednokolorową bazę w postaci narzuty.

Pościel dziecięca Estella Robin Wood

Pościel dziecięca Estella Robin Wood - sprawdź rozmiary w naszym e-sklepie

Jak pościelić łóżko kontynentalne?

Efektowne ścielenie łóżka z jednym materacem jest proste. Sprawa się komplikuje, zastanawiając się jak pościelić łóżko kontynentalne? Składa się ono z materaca nawierzchniowego, zakrywającego materac główny, który leży na skrzyni z materacem sprężynowym. Ze względu na specyfikę, konieczny jest dobór odpowiedniego prześcieradła. Jedną z możliwości jest zakup produktu jedynie na topper, np. w wersji z gumką, co jest praktyczne i funkcjonalne, ponieważ się ono nie zsuwa. Drugim rozwiązaniem jest dobór takiego prześcieradła, aby obejmowało ono zarówno materac nawierzchniowy, jak i ten główny.

Prześcieradło Estella Zwirn Jersey

Bordowe prześcieradło Estella Zwirn Jersey - sprawdź cenę w naszym e-sklepie!

Jak pościelić łóżko w stylu francuskim?

Ścielenie łóżka metodą francuską opiera się o wykorzystaniu odpowiedniej liczny tekstyliów i poduszek. Materac powleka się prześcieradłem, na nim rozkłada się równo kołdrę, którą się zagina i wywija w przeciwną stronę do zagłówka. Na kołdrę kładzie się narzutę, zachowując odsłoniętą górną część pościeli. Brzegi, które zwisają, należy wsunąć pod materac. Warto też w dolnej części łóżka położyć złożony podłużnie koc. Atutem tej techniki ścielenia łóżka jest wygoda i estetyka.

Ścielenie łóżka metodą amerykańską

W tym przypadku ścielenie łóżka uwzględnia powleczenie materaca prześcieradłem z gumką, następnie większym prześcieradłem klasycznym, na które kładzie się kołdrę i narzutę. Na wierzchu można ułożyć poduszki i złożony koc.

Narzuta Moyha Wełniany Klasyk

Narzuta Moyha Wełniany Klasyk - sprawdź cenę i rozmiary w naszym e-sklepie!

Jak pościelić łóżko w stylu hotelowym?

Ścielenie łóżka w stylu hotelowym może odbywać się na trzy sposoby:

  • materac powleka się prześcieradłem, a na nim płasko układa poduszki na wezgłowiu. Kołdrę wywija się na jej górnej części w stronę zewnętrzną,
  • sposób zbliżony do tego pierwszego. Końce kołdry i narzuty chowa się pod materac,
  • pościel układa się równo. Na dole łóżka rozkłada pled, tak, aby po bokach łóżka opadały krawędzie. Duże poduszki opiera o zagłówek, a o te z kolei dwie mniejsze. W środku znajduje się jasiek.

W zależności od spodziewanego efektu łóżko można pościelić na różne sposoby. Powinno się to czynić dokładnie i ergonomicznie, aby nie tracić rano wiele czasu. Pościelone łóżko jest elementem aranżacji wnętrz i decyduje o ogólnym estetycznym odbiorze. Istotne są również kwestie higieny pościeli.

Pościel Estella TulipaPościel Estella Tulipa - sprawdź dostępne rozmiary w naszym e-sklepie!

Przeczytaj również:

Nowości na blogu
Aktualności
Aktualności
image
Do 21.04.2024 możecie zakupić wszystkie koce, pledy i narzuty z rabatem 15%. Zbliża się majówka - to dobry moment na ...
image
Do końca kwietnia poduszkę Tempur ONE możecie mieć aż 25% taniej - zarówno tę w standardowym, jak i w chłodzącym pokr...
image
Marka MyAlpaca zakochała się w alpakach i ich cudownej, magicznej wełnie od pierwszego wejrzenia. Wełna alpaki jest w...
Najniższa cena towaru, jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki